Kolorowanki dla dzieci. Rodzaje i cechyW przedszkolu organizowane są zajęcia dla dzieci w różnym wieku. Są to m.in. kolorowanki dla dzieci. Tak proste zajęcie ja kolorowanie obrazków nigdy nie traci na popularności, a wręcz w dobie Internetu są one coraz bardziej pożądaną formą zabawy.

Rodzaje kolorowanek dla dzieci

Konwencjonalnie można je podzielić na kolorowanki odpowiednie dla różnych grup wiekowych, a także wykorzystać różne pomysły na takie zajęcia.

  • Klasyczne kolorowanki;
  • Kolorowanki liczbowe;
  • Ścieralne (wielokrotnego użytku);
  • Antystresowe;
  • kolorowanie plakatów;
  • Kolorowanki 3d;
  • Edukacyjne.

Zacznijmy od klasycznych kolorowanek. A raczej pamiętajmy, że są to książeczki obrazkowe o różnej tematyce, które można pokolorować kredkami lub flamastrami.

Kolorowanki z numerami

Kolorowanki z numerami są odpowiednie dla dzieci w wieku szkoły podstawowej. Polega to na tym, że obraz jest podzielony na ponumerowane części. W zestawie znajdują się również farby z cyframi, którymi dziecko maluje odpowiednią część obrazka z cyfrą.

Kolorowanki wodne

Dobrym prezentem dla ciekawskich dzieci będzie kolorowanka wodna. Wystarczy woda i pędzel. Dziecko, zanurzając pędzel w wodzie, zaczyna wydawać na obrazie dźwięki, które pojawiają się w kolorze. To fascynujące widowisko, które wywoła wiele pytań ze strony maniaków. Zaletą tych książeczek jest to, że dziecko nie brudzi się farbami, a obrazek po wyschnięciu staje się czarno-biały i można go ponownie pomalować.

Kolorowanka 3D

Kolorowanka 3D wygląda jak zestaw trójwymiarowych rysunków lub rękodzieł do pokolorowania i sklejenia. Kolorowanki są odpowiednie dla dzieci na początku ich drogi edukacyjnej. Takie książki są świetną pomocą w nauce języka angielskiego lub rodzajów zwierząt. Miłośnicy historii z przyjemnością stworzą mapę Polski lub dowiedzą się więcej o historii świata. Są też kolorowanki i książeczki do kolorowania dla najmłodszych.

Zalety zakupu kolorowanki dla dziecka

Po pierwsze, dzięki szerokiemu wyborowi, można tu znaleźć kolorowanki dla dziewczynek – z kwiatami, księżniczkami z bajki i lalkami. Natomiast chłopcy będą zadowoleni z pojazdów, robotów i dinozaurów.